News \

Watch the Coachella 2015 Live-Stream: Jack White, Tame Impala, St. Vincent, and More

You can catch most of the fest's biggest acts on YouTube

Coachella is now officially underway, and if you’re not lucky enough to go hang out in the desert for a weekend, you can just watch most of the biggest acts on YouTube. The festival is streaming dozens of musicians’ sets over the next three days across three YouTube channels. Missing from the otherwise pretty-comprehensive schedule? Drake, who you will only be able to see if you’re there in person. (Or if you’re going to Governors Ball in June.) Find the feed for Channel 1 above, and Channels 2 and 3 below, followed by the full schedule.

Coachella 2015 webcast schedule (all times EST):

Friday, April 10
6:35 p.m. – Haerts – Channel 1
6:35 p.m. – Eagulls – Channel 2
6:35 p.m. – Cloud Nothings – Channel 3
7:10 p.m. – Reverend Horton Heat – Channel 1
7:25 p.m. – Brant Bjork and the Low Desert Punk Band – Channel 2
7:50 p.m. – George Ezra – Channel 1
7:55 p.m. – Kiesza – Channel 3
8:20 p.m. – Sylvan Esso – Channel 2
8:30 p.m. – Charles Bradley and his Extraordinaires – Channel 1
9:10 p.m. – Kimbra – Channel 2
9:20 p.m. – The War On Drugs – Channel 1
9:45 p.m. – Hot Natured – Channel 3
10:10 p.m. – Raekwon and Ghostface Killah – Channel 2
10:10 p.m. – Alabama Shakes – Channel 1
10:40 p.m. – Keys N Krates – Channel 3
11:05 p.m. – Gorgon City – Channel 2
11:20 p.m. – Interpol – Channel 1
11:30 p.m. – DJ SNake – Channel 3
11:50 p.m. – Azealia Banks – Channel 2
12:15 a.m. – Tame Impala – Channel 1
12:30 a.m. – R3HAB (Part 1) – Channel 3
12:35 a.m. – Nero – Channel 2
1:00 a.m. – Porter Robinson – Channel 3
1:30 a.m. – Lykke Li – Channel 2
2:00 a.m. – R3HAB (Part 2) – Channel 3
2:20 a.m. – Ride – Channel 2
2:35 a.m. – Alesso – Channel 3
3:05 a.m. – Todd Terje and the Olsens – Channel 2

Saturday, April 11
6:35 p.m. – Clean Bandit – Channel 1
6:35 p.m. – Royal Blood – Channel 2
6:35 p.m. – Parquet Courts – Channel 3
7:15 p.m. – Benjamin Booker – Channel 2
7:15 p.m. – Lights – Channel 3
7:40 p.m. – Milky Chance – Channel 1
7:55 p.m. – Toro y Moi – Channel 2
8:00 p.m. – Perfume Genius – Channel 3
8:30 p.m. – St. Paul & the Broken Bones – Channel 1
8:40 p.m. – Chet Faker – Channel 3
9:00 p.m. – Yelle – Channel 2
9:15 p.m. – Hozier – Channel 1
9:35 p.m. – Andrew McMahon in the Wilderness – Channel 3
9:45 p.m. – Bad Religion – Channel 2
10:05 p.m. – Run the Jewels – Channel 1
10:25 p.m. – Belle & Sebastian – Channel 3
10:35 p.m. – Glass Animals (partial set) – Channel 2
11:00 p.m. – Father John Misty – Channel 2
11:15 p.m. – Alt-J – Channel 1
11:20 p.m. – Duke Dumont – Channel 3
11:50 p.m. – Jungle – Channel 2
12:00 p.m. – Flosstradamus – Channel 1
12:15 a.m. – Jack White – Channel 1
12:25 a.m. – Gramatik – Channel 3
12:30 a.m. – Tyler the Creator – Channel 2
1:20 a.m. – Dirty South – Channel 3
1:20 a.m. – FKA twigs – Channel 2
2:15 a.m. – Deorro – Channel 3
2:25 a.m. – The Weeknd – Channel 2
2:55 a.m. – Axwell ^ Ingrosso – Channel 1
3:15 a.m. – Ratatat – Channel 3
3:25 a.m. – Antemasque (partial set) – Channel 2

Sunday, April 12
6:35 p.m. – Circa Survive – Channel 1
6:35 p.m. – MØ – Channel 2
6:35 p.m. – The Orwells – Channel 3
7:10 p.m. – RAC – Channel 3
7:20 p.m. – Sturgill Simpson – Channel 2
7:30 p.m. – Mac DeMarco – Channel 1
8:00 p.m. – Panda Bear – Channel 3
8:10 p.m. – St. Lucia – Channel 2
8:25 p.m. – Jenny Lewis – Channel 1
8:45 p.m. – What So Not – Channel 3
9:00 p.m. – Tycho – Channel 2
9:25 p.m. – Ryan Adams – Channel 1
9:45 p.m. – Martin Solveig – Channel 3
9:50 p.m. – Vance Joy – Channel 2
10:25 p.m. – Marina & the Diamonds (partial set) – Channel 1
10:40 p.m. – The Cribs – Channel 2
10:45 p.m. – Madeon – Channel 3
10:55 p.m. – Kaskade – Channel 1
11:25 p.m. – Stromae – Channel 2
11:45 p.m. – New World Punx – Channel 3
11:45 p.m. – Florence + the Machine – Channel 1
12:15 a.m. – St. Vincent – Channel 2
12:45 a.m. – David Guetta – Channel 3
1:10 a.m. – Fitz & the Tantrums – Channel 2
2:00 a.m. – Kygo (partial set) – Channel 3
2:30 a.m. – Jamie xx (partial set) – Channel 3